Меню

Аграрний фонд має виплатити 88 млн грн за понад 1 мільярд гривень простроченого кредиту

Аграрний фонд зобов’язаний виплатити 88 млн грн штрафних санкцій за простроченими кредитами в розмірі понад 1 мільярд гривень

В.о. Голови правління ПАТ «Аграрний фонд» Іван Баришев заявив, що підприємство має прострочену заборгованість за банківськими кредитами на суму понад 1 мільярд гривень, що призвело до нарахування підприємству штрафних санкцій понад 88 мільйонів гривень.

Крім того, станом на початок грудня поточного року Аграрним фондом укладено форвардних контрактів лише на 10 тис. т. зерна, що може становити загрозу продовольчій безпеці держави (для порівняння, в період з січня по листопад 2015 року було законтрактовано понад 400 тис. т. зерна). На балансі самого підприємства залишилося всього 200 тис. т. зернових, значна частина яких є заставою за отриманими кредитами, а частина знаходиться в незадовільному стані. При цьому, ціна на більшу частину продукції на складах перевищує ринкову на 10-30%.

Вказані обставини відбулися внаслідок діяльності попереднього керівника Аграрного фонду Андрія Радченко, тому, з метою встановлення законності вказаних дій, визначення кількісного та якісного стану зернових, спеціалістами проводиться відповідна перевірка.