Меню

ПАТ «Аграрний фонд» та АКБ «Індустріалбанк» розпочинають спільну програму фінансування аграріїв

ПАТ «Аграрний фонд» та АКБ «Індустріалбанк» розпочинають спільну програму фінансування агровиробників. Відповідне рішення було оформлено в меморандумі, підписаному керівництвом ПАТ «Аграрний фонд» та АКБ «Індустріалбанк».

«Наша форвардна програма користується попитом, і ми активно працюємо над залученням банківських установ для спільного фінансування аграріїв. Сподіваємось, що ми зможемо профінансувати і таким чином підтримати ще більшу кількість малих та середніх агровиробників», - зазначив голова правління ПАТ «Аграрний фонд» Андрій Радченко.

Перший заступник голови правління АКБ «Індустріалбанк» Віталій Романчукевич зауважив: «Ми долучилися до співпраці з Аграрним фондом, оскільки форвардні контракти, які укладає фонд, дозволяють агробізнесу підвищувати ефективність та рентабельність своєї діяльності в умовах сезонних і цінових ризиків».

Форвардний контракт укладається між агропідприємством та ПАТ «Аграрний фонд». Передплата складає 65% від загальної суми контракту. Остаточний розрахунок за ринковими цінами на момент поставки зерна. Відсоткова ставка від 21% в гривні.

Щодо основних вимог банку до співпраці з агровиробниками, варто зазначити наступні: основний вид діяльності - сільське господарство (рослинництво не менше 70%), тільки для юридичних осіб (строк існування бізнесу - від 2 років), прибуткова діяльність, земельний банк від 500 га.

Нагадаємо, що в травні поточного року ПАТ «Аграрний фонд» розпочав спільну програму фінансування сільгоспвиробників з Банком Кредит Дніпро.

Довідково:

ПАТ «Аграрний фонд» - провідний оператор аграрного ринку України, одне з найприбутковіших держпідприємств агросектору. Основна діяльність - закупівля зернових та реалізація борошна. Більшість зерна закуповується шляхом укладання форвардних контрактів. Щороку Товариство закуповує близько 1 млн тонн зернових.

АКБ «Індустріалбанк» (м. Київ) - універсальний Банк з приватним капіталом, який надає широкий перелік послуг підприємствам, підприємцям та населенню. Заснований в 1990 році. За класифікацією НБУ входить до третьої групи банків. Фінансова надійність Банку 21 травня 2018 року отримала підтвердження рейтингами незалежного рейтингового агентства «Кредит-Рейтинг» на рівні uaАА- з прогнозом «стабільний». Рейтинг свідчить про високий рівень кредитоспроможності фінансової установи в порівнянні з іншими українськими позичальниками або борговими інструментами.

Прес-служба ПАТ «Аграрний фонд»