Меню

Співпраця зі страховими

СПІВПРАЦЯ ЗІ СТРАХОВИМИ

 

В рамках оголошеного процесу оптимізації та трансформації бізнес-процесів ПАТ «Аграрний фонд» в січні було проведено ряд зустрічей з представниками небанківського фінансового сектору.

Під час зустрічей були детально проаналізовані існуючі бізнес-процеси, пов’язані з укладанням договорів страхування посівів та майбутнього врожаю сільськогосподарських культур при укладанні форвардних контрактів на закупівлю зерна.

Враховуючи короткий строк, що залишився для підготовки необхідної документації для проведення форвардних закупівель та за результатами зустрічей, державною компанією ПАТ «Аграрний фонд» прийнято наступні рішення:

  1. Скасувати дію Наказу №37 від 13 квітня 2015 року, яким затверджені загальні кваліфікаційні вимоги до страхових компаній, які мають намір співпрацювати з ПАТ «Аграрний фонд» у галузі комплексного страхування посівів врожаю сільськогосподарських культур.

«Вважаємо даний Наказ таким, що не відповідає ринковим відносинам та створює бар’єри для доступу кваліфікованим учасникам ринку агрострахування до співпраці з Фондом.

Більшість норм даного наказу було запозичено з Розпорядження Нацкомфінпослуг про Затвердження ліцензійних умов провадження страхової діяльності. Ми не являємось ліцензійним органом і повторна подача нам десятків документів для акредитації є абсолютно неприйнятною та не відповідає стратегії Кабінету Міністрів, направленій на максимальну прозорість бізнес-процесів у всіх державних Компаніях» - заявив в.о. голови правління Іван Баришев.

  1. Розпочати співпрацю на весняну форвардну компанію 2020 року з двома лідерами на ринку агрострахування - СК «ПЗУ Україна» та СК «ARX»* (попередня назва СК «АХА Страхування») на умовах співстрахування.

Основними критеріями, якими керувався ПАТ «Аграрний фонд» при виборі партнерів по страхуванню стали:

  • відкрита фінансова звітність даних компаній;
  • прозорість бізнес процесів, досвід в агрострахуванні та беззаперечна репутація;
  • до уваги були взяті показники компаній по добровільному страхуванню сільськогосподарської продукції за 9 місяців 2019 року, які і стали визначальними критеріями відбору партнерів

Результати за даними сайту Форіншурер https://forinsurer.com/ratings/nonlife/19/9/76

Страхова компанія

Премії, тис.грн.

Виплати, тис.грн.

Рівень виплат, %

1

PZU УКРАЇНА

94 110

51 233

54,44

2

ARX

41 851

22 168

52,97

3

ЕТАЛОН

29 090

917

3,15

4

АСКА

18 999

1 636

8,61

5

ІНГО УКРАЇНА

11 110

786

7,07

6

УНІВЕРСАЛЬНА

7 230

 

0,00

7

БРОКБІЗНЕС

4 500

 

0,00

8

ТАС СГ

1 298

86

6,63

9

КРЕДО

1 261

 

0,00

10

UPSK

1 068

122

11,40

«Співстрахування є звичним явищем для розвинутих Європейських країн та створює додаткову захищеність для агровиробників. Ми не можемо дозволити співпрацю з компаніями, серед яких є такі, які фактично не укладали договорів, практично не виплачують відшкодувань або в портфелі яких є лише один клієнт по агрострахуванню. Але це зовсім не означає, що двері для інших учасників ринку закриті для долучення до програми співстрахування з PZU Україна та ARX. Ми будемо аналізувати готовність інших страховиків приєднатись до програми вже під час проведення форвардних закупівель 2020 року», - зазначив Іван Баришев.

ПАТ «Аграрний фонд» наголошує на відсутності будь-яких посередників при співпраці зі страховими компаніями при укладанні форвардних контрактів. Умови страхування, порядок взаємодії та шаблони договорів будуть розміщені на сайті найближчим часом.

Довідково:

Страхова компанія ARX – частина міжнародної канадської страхової групи Fairfax Financial Holdings. 25 років успішно працює на ринку України, 11 з яких під брендом АХА Страхування. Міжнародна холдингова компанія Fairfax Financial Holdings Limited зі штаб-квартирою в Торонто (Канада) займається страхуванням, перестрахуванням і управлінням інвестиціями з 1985 року. Холдинг працює в 40 країнах світу.

PZU Україна – є частиною Польської групи PZU, однієї з найбільших фінансових груп Центральної та Східної Європи з понад 200 літнім досвідом. Традиції Групи PZU сягають 1803 року, коли в Польщі була заснована перша страхова компанія Powszechny Zaklad Ubezpieczen Spolka Akcyjna (PZU SA) (Загальний Заклад Страхування Акціонерне Товариство).

Тел. 044 277 27 00 info