Меню

В 2021 році АТ «Аграрний фонд» збільшить фінансування сільгоспвиробників

У 2021 році в АТ «Аграрний фонд» планують збільшити обсяги фінансування сільгоспвиробників за форвардною програмою, наростити спотові закупівлі та розширити лінійку роздрібної торгівлі товарами переробки зерна. Про це в.о. голови правління АТ «Аграрний фонд» Богдан Банчук розповів в інтерв’ю Agropolit.com.

Богдан Банчук повідомив, що АТ «Аграрний фонд» успішно завершує рік і акумулював фінансовий ресурс на форвардну програму 2020/21 маркетингового року. Нині в Товаристві вже законтрактували близько 35 тис тонн зерна майбутнього врожаю.

Що ж стосується проблем з закриттям минулорічних форвардних контрактів, то їх було достатньо, однак більшість з них вдалося вирішити шляхом компромісних рішень. Як зазначив Богдан Банчук, у Товариства таки є 5 дефолтних контрактів, пов’язаних як з посухою, так і з непрозорими умовами укладання договорів на початку 2020 року.

«Ми намагаємося максимально йти назустріч сільгоспвиробникам – комусь скасовуємо штрафні санкції, з кимось домовляємося про перенесення виконання зобов’язань на наступний рік, а від когось приймаємо іншу культуру у зв’язку з неврожаєм законтрактованої. Тобто шукаємо взаємовигідні шляхи вирішення проблем», – зауважив в.о. голови правління.

Богдан Банчук також поінформував про те, що найближчим часом буде укладено новий кредитний договір з «Укрексімбанком» – і це стане основою для подальшої стабільної фінансової діяльності АТ «Аграрного фонду» і своєчасного фінансування сільгоспвиробників.

Крім того, в.о. голови правління АТ «Аграрний фонд» розповів про готовність взяти в управління державні КХП, які виставлені на приватизацію, але з різних причин не продаються.  

«Ми не лише зможемо з цими КХП покращити якість товарів АТ «Аграрний фонд» і його прибутковість, але й інвестувати в модернізацію цих підприємств і таким чином підвищити їх ринкову вартість. В результаті АТ «Аграрний фонд» зможе збільшити надходження до державного бюджету, забезпечувати продовольчу стабільність в країні, а з часом держава зможе продати вже модернізовані КХП за значно вищою ціною. Наразі чекаємо погодження ФДМУ», – зазначив Богдан Банчук.