Меню

Зерно – основа не лише продовольчої, а й національної безпеки, – Олександр Лавринчук

20 серпня в Одесі відбулася аграрна конференція GMD Conference 2020: Summer Edition. Наприкінці травня провідні учасники аграрного сектору мали можливість підбити підсумки маркетингового року і обговорити проблеми галузі онлайн. В останні ж дні літа вони зустрілися у традиційному форматі, щоб проаналізувати особливості нового маркетингового року та поспілкуватися про глобальні тренди та виклики нового сезону торгівлі зерном. Взяв участь у конференції і перший заступник голови правління АТ «Аграрний фонд» Олександр Лавринчук.

«Ми вже не перший рік спостерігаємо ріст експорту зернових і продуктів їх переробки. Це зумовлено і зростанням чисельності населення планети, і глобальними кліматичними змінами. Крім того, на ріст показників експорту продовольчих товарів впливає розвиток економіки країн Азії та Африки. В новому маркетинговому році, очевидно, ця тенденція збережеться, однак експортерам доведеться підлаштовуватися до нових вимог покупців української аграрної продукції. Це стосується, в першу чергу фітосанітарного стану врожаю 2020, а також нових обмежень щодо надмірного вмісту шкідливих речовин в зернових і олійних культурах», – зазначив Олександр Лавринчук.

Водночас, перший заступник голови правління АТ «Аграрний фонд» зауважив, що для української економіки надзвичайно важливо переорієнтуватися з постачання на світові ринки аграрної сировини до експорту продукції з доданою вартістю. Однак це можливо лише за умови розвитку переробної промисловості.  

«Серйозним викликом для економіки України стає будівництво нових і розвиток та модернізація вже існуючих переробних підприємств. Ми повинні в перспективі перейти від постачання аграрної сировини до експорту високотехнологічної продукції з високою доданою вартістю» – наголосив Олександр Лавринчук.

myande_сайт