Меню

АТ «Аграрний фонд» повертається до класичної моделі форвардних закупівель зерна

АТ «Аграрний фонд» повертається до класичної моделі форвардних закупівель зерна, працюватиме через Аграрну біржу і обов’язково буде страхувати майбутній врожай. Про це в інтерв’ю Agropolit.com розповів в.о. голови правління Товариства Богдан Банчук.

«Ми плануємо зосередитися на форвардній програмі у її класичному варіанті і дуже хотілося б збільшити фінансування сільгоспвиробників. Але багато залежить від того, як нам вдасться повернути зерно за торішніми форвардними контрактами», - зазначив Богдан Банчук.

В.о. голови правління поінформував, що сільгоспвиробники вже почали виконувати свої зобов’язання і поставляють на склади Аграрного фонду зерно. Однак є і проблемні ситуації, пов’язані з порушенням умов укладання форвардних контрактів на початку 2020 року.

«Сільгоспвиробники вже закривають свої зобов’язання і на сьогодні нам поставили вже близько 30 тис. т зерна. Однак аграрії чекають вищої ціни і якщо мають, де зберігати зерно, то не поспішають нам його везти. А щодо проблемних господарств, то вони, на жаль, є, і ми з ними працюємо. Сподіваюся нам вдасться вирішити проблемні питання так, щоб і сільгоспвиробнику допомогти, і свої інтереси відстояти» - розповів Богдан Банчук.

Нагадаємо, в 2019\20 маркетинговому році «Аграрний фонд» законтрактував за форвардною програмою 95 тис. тонн зернових.