Меню

Спеціальний проект від ПАТ "Аграрний фонд". Слово аграрія. Олександр Шипілов

Шановні читачі, агровиробники! В складних умовах карантину ми намагаємось донести якомога більше інформації до українських хлаборобів. А саме - як і чим їм може допомогти Аграрний фонд. А найкраще це можуть розказати самі фермери, які вже скористалися нашими програмами.

Наш перший гість - Олександр Шипілов, Фермерське господарство «Донбас-Агро», Чернігівська область:

"Агровиробництвом я почав займатись на Луганщині ще в 2000 році, а 2008-го переїхав до Чернігівської області. Перше з чим зіткнувся – наскільки різний ґрунт і, відповідно, технологія обробки землі. Коли реєстрував підприємство в 2014 році, наполягав, що хочу саме таку назву – «Донбас-Агро». Це викликало різну реакцію у людей аж до несприйняття, але я всім терпляче пояснював, що відмовитись від Донбасу – це те саме, що відмовитись від України. Зрештою, моє фермерське господарство зареєстрували.
На запрошення облдержадміністрації в лютому я взяв участь у семінарі для агровиробників. На той момент мені дещо не вистачало добрив та посівного матеріалу, щоб я міг провести повноцінну посівну. Але я навіть не міг розраховувати на такий позитивний результат. Оскільки моє господарство невелике – ми обробляємо 330-350 га – у фонді переглянули власні нормативи, бо зазвичай працюють з більш крупними виробниками, і пішли нам назустріч. Вже за декілька днів я уклав контракт на обмін зерна майбутнього врожаю на добрива, підписав контракт з Glusco на дизпаливо, а також скористався можливістю оформити аграрну розписку на отримання посівного матеріалу від «Носівської селекціно-дослідницької станції». Чесно, я був вражений швидкості подій, які розгорнулися навколо мене. І до того ж, це був мій перший досвід і роботи з Аграрним фондом і укладання аграрної розписки. Таким чином на сьогодні я на 95% забезпечений всім необхідним аж до жнив. Отже, як на мене, якщо ти працюєш «по-білому», маєш позитивну кредитну і податкову історії, то співпраця з такою компанією як Аграрний фонд – це золота жила для фермерів".