Меню

ПАТ «Аграрний фонд» знижує відсоткову ставку для аграріїв

«Аграрний фонд» знижує відсоткову ставку для аграріїв», — повідомив голова правління Товариства Іван Баришев під час зустрічі з аграріями Чернігівської області.

17 лютого у Чернігівській обласній державній адміністрації відбулася презентація програм «Аграрного фонду» для малих і середніх агровиробників області.

Захід відбувся за підтримки Голови Чернігівської обласної державної адміністрації Андрія Прокопенка. За його словами, він зацікавлений в тому, щоб малі та середні агровиробники області мали більше доступних інструментів для полегшення ведення бізнесу. «Сьогодні ми запросили представників Аграрного фонду представити свої програми, ми перша область, де проходить такий захід, для нас у Агрофонду є унікальна пропозиція щодо дизпалива, яка стала результатом переговорів керівництва області і фонду. Ми робимо все можливе, щоб створити максимально зручні умови для ведення аграрного бізнесу в області для малого та середнього агровиробника, таким чином забезпечити і економічне зростання, і зростання кількості робочих місць на Чернігівщині»

Під час заходу в.о. Голови правління ПАТ «Аграрний фонд» Іван Баришев повідомив присутніх фермерів про нові форми співпраці: «По-перше, для зручності аграріїв ми знизили відсоткову ставку. В минулі роки вона складала від 22,5% до 25% у гривні і 15–18% з прив’язкою до курсових коливань. Ми переглянули ці цифри і відтепер відсоткова ставка складає 17,5% без прив’язки до курсу і 8,8% з прив’язкою».

Окрім того, Баришев повідомив, що Аграрний фонд цього року виділяє 2 млрд грн. на програми фонду, а саме — у вигляді мінерального добрива, дизельного палива і грошової передплати:
«До речі, щодо палива, то це поки що унікальна пропозиція, яку ми пропонуємо наразі лише в Чернігівській області».
Нагадаємо, що основна діяльність фонду — закупівлі зернових за форвардними (попередніми) контрактами, а також продаж зерна, борошна і мінеральних добрив.

Тобто, фермер може прийти до фонду весною, або навіть ще восени, укласти контракт, взяти кошти, а поставка зерна відбудеться наприкінці літа — на початку осені. Застава — зерно майбутнього врожаю.

Це зручна і гнучка система, яка дозволяє надати реальну підтримку малим та середнім агровиробникам.