Меню

Відкритий лист колективу ПАТ «Аграрний фонд» до Президента України

 

                          Президенту України Зеленському В.О.

 

                    Відкритий лист

Колектив публічного акціонерного товариства «Аграрний фонд» стурбований інформацією, яка з’явилася 23 жовтня 2019 року про відсторонення голови правління ПАТ «Аграрний фонд» Андрія Радченка. Про це повідомив на свої сторінці у Facebook міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов, зазначивши, що Аграрний фонд взагалі потрібно ліквідувати, а аграрна галузь знає правду. Такі слова міністра для нас незрозумілі.

Чому ПАТ «Аграрний фонд» потрібно ліквідувати і яку правду знає аграрна галузь? Очевидно, Міністр мав на увазі інформацію про те, що ПАТ «Аграрний фонд» було створено в 2013 році з метою підтримки вітчизняного сільгоспвиробника. Для аграрної країни місія надзвичайно важлива, але тогочасне керівництво реалізовувати її, на жаль, не планувало. І в лютому 2015 року, на момент свого призначення, Андрій Радченко отримав у керівництво підприємство зі збитками у 2,5 млрд грн. Але вже за чотири з половиною роки Товариство зі збиткового перетворилося на стабільну компанію з високими фінансовими результатами роботи, не залучивши при цьому жодної копійки з державного бюджету. Про результати діяльності хочемо розповісти детальніше:

1. Чистий прибуток ПАТ «Аграрний фонд» за 2015-2018 роки склав 445 млн грн. За чотири роки державі було сплачено 545 млн грн дивідендів. Крім того, за вказаний період ПАТ «Аграрний фонд» сплатив 4,2 млрд грн – податків, зборів та інших обов’язкових платежів.

2. Протягом 2015-2018 років ПАТ «Аграрний фонд» профінансував аграріїв на 8,4 млрд грн за форвардною програмою. Також за два останні роки Товариство забезпечило агровиробників 1,1 млн тонн мінеральних добрив.

3. За 2015-2018 роки ПАТ «Аграрний фонд» було реалізовано майже 2 млн тонн зерна і вироблено близько 900 тис. тонн борошна - майже 12% внутрішнього виробництва.

Ефективне керівництво Андрія Радченка забезпечило ПАТ «Аграрний фонд» не тільки високі фінансові результати але й вибудувало репутацію надійного, відкритого та відповідального партнера. Серед партнерів товариства провідні агрокомпанії України,  малі та середні агровиробники, які не бояться працювати з державним підприємством, чого не було раніше.

Позитивна репутація відкрила можливості для ПАТ «Аграрний фонд» і на міжнародному ринку – Товариство стало постійним учасником найбільших і найвпливовіших світових форумів агровиробників.

Голова правління ПАТ «Аграрний фонд» завжди був поза політикою, та коли настав час змін в країні, то Андрій Радченко одним із перших підтримав ініціативи Президента та Уряду щодо реформування аграрного сектору і відкриття цивілізованого ринку землі і взяв активну участь у просуванні зазначених реформ як в Україні, так і за її межами.

Ми впевнені, що таких успіхів ПАТ «Аграрний фонд» вдалося досягти завдяки ефективній системі управління в Товаристві і колективу професіоналів. Колективу, який створив саме Андрій Радченко, завдяки своїм особистим моральним і лідерським якостям, запровадженій справедливій системі мотивації, коли кожен працівник отримує гідну заробітну платню і має всі можливості для постійного особистісного і професійного розвитку.

ПАТ «Аграрний фонд» під керівництвом Андрія Радченка – це КОМАНДА  відданих своїй справі фахівців, які мотивовано і наполегливо працюють для реалізації місії Товариства.

Саме ця інформаціє є тією правдою, про яку знає весь аграрний ринок і яку мав  би знати міністр Тимофій Милованов.

Пане Президенте! Ми, колектив державного ПАТ «Аграрний фонд», прості люди, далекі від політики. Ми своєю щоденною працею створюємо Україну майбутнього – вільну і заможну, саме  таку якою бачите її і Ви. Ми робимо це краще за сотні й тисячі інших державних підприємств. То скажіть, будь ласка, чому міністр Милованов намагається звільнити з посади ефективного керівника Андрія Радченка та ліквідувати одне з найприбутковіших державних підприємств аграрного сектору?

Чи може він будує іншу країну?

З повагою і сподіванням на підтримку –

Трудовий колектив ПАТ «Аграрний фонд»

 

Текст листа з підписами членів колективу