Меню

ПАТ «Аграрний фонд» взяв участь у другому українському агропромисловому і продовольчому форумі в Нідерландах

Україна та Нідерланди тісно співпрацюють у сільськогосподарському секторі, про що свідчить рівень їх двосторонньої торгівлі - Нідерланди є найбільшим імпортером української продукції в ЄС, а Україна імпортує рекордні обсяги з Нідерландів.

Цьогорічний Форум відбувся в Роттердамі і зібрав українських та нідерландських державних посадовців, представників провідних аграрних компаній України та Нідерландів, а також аграрних експертів, аналітиків і фінансистів.

Основними темами для обговорення стали визначення нових експортних ринків та нової експортної продукції, налагодження в українському аграрному секторі сучасних бізнес-процесів та впровадження новітніх технологій для підвищення ефективності галузі, а також створення привабливих для бізнесу умов інвестування в розбудову логістичної інфраструктури.

В. о. міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева наголосила, що Нідерланди надзвичайно важливий партнер України з точки зору торговельно-економічного співробітництва, і попри те, що українському бізнесу, особливо малому, дуже не просто отримати всю необхідну сертифікацію і відповідати високим європейським стандартам для експорту своєї продукції, такі можливості вони мають і ними користуються.

Обговорили під час Форуму і проблеми українського агропромислового комплексу. Більшість доповідачів зійшлися на думці, що найбільшою проблемою є високий рівень фізичного і матеріального зносу логістичної інфраструктури, яка роками належно не підтримувалася, не оновлювалася і зараз не відповідає вимогам міжнародних логістичних операторів. Втім учасники Форуму переконані, що за умови системної, відповідальної та злагодженої роботи української влади і бізнесу ці проблеми можна вирішити. Це передбачає капітальний ремонт і будівництво доріг, модернізацію залізничного сполучення, оновлення локомотивів і вагонного парку, розбудову зберігальних потужностей, модернізацію портів та збільшення вантажопотоку річками.

Крім того, учасники Форуму поділилися прикладами успішних інвестиційних проектів, обговорили важливість інвестицій у виробництво продукції з доданою вартістю, а також наголосили на необхідності стимулювання подальшого зростання AgTech в Україні.

Виконавчий директор ПАТ «Аграрний фонд» Микола Зубарєв зазначив, що такі заходи дуже важливі для розвитку міжнародного співробітництва, оскільки дають можливість представникам бізнесу налагодити тісні зв'язки, краще зрозуміти потреби міжнародних партнерів та визначити пріоритетні напрями розвитку власного бізнесу.

Прес-служба ПАТ "Аграрний фонд"