Меню

ПАТ «Аграрний фонд» отримав заявки на придбання 100 тис. тонн зерна

В межах весняних форвардних програм 2015 року ПАТ «Аграрний фонд» отримав заявки на придбання 100 тис. тонн зерна. Про це т.в.о. голови правління ПАТ «Аграрний фонд» Андрій Радченко розказав в інтерв'ю РБК-Україна.

«За весняним форвардом ми розраховуємо законтрактувати 190-200 тис. тонн продовольчої пшениці. Ми отримали заявок майже на 100 тис. тонн. Розрахункова ціна - 5 тис грн. за пшеницю 2-го класу. Пшениця 3-го класу традиційно дешевша на 150-200 грн», - сказав Радченко.

Керівник фонду також додав, що всі розрахунки з агровиробниками будуть проводить за ринковими цінами. «Ринкова ціна формується з урахуванням курсу долара і цін на світовому ринку.

Андрій Радченко також додав, що Аграрний фонд - один з операторів ринку. «Зараз у нас відкриті всі кордони, і трейдери дивляться на світ в цілому. В ціні на зерно враховується все, навіть погодні умови в Америці або в Австралії. І все це впливає на ціну пшениці на внутрішньому ринку».

Нагадаємо, що за програмою осінніх форвардних закупівель 2015 року ПАТ «Аграрний фонд» уклав контракти на придбання 783 тис. тонн зернових. З них 752 тис. тонн складала пшениця, 1 тис. тонн - жито та 30 тис. тонн ячмінь.