Меню

Зібрано понад 90% врожаю цукрових буряків

Станом на 17 листопада невикопаними залишилось 8% площ під цукровими буряками.

Про це повідомляє прес-служба НАЦУ «Укрцукор».

«Кампанія по збору "солодких коренів" цього року проходить жвавіше, адже станом на аналогічну дату минулого року було викопано на 6% менше. Всього накопано 13,05 млн т цукрових буряків, за середньої урожайності 452 ц/га. У порівнянні з минулим роком урожайність цукрових буряків зменшилась на 26 ц/га (або на 5%)», ― зазначив аналітик сировинних ринків та сільського господарства НАЦУ «Укрцукор» Василь Долінський.

Більше половини усіх цукрових буряків зібрали у Вінницькій, Хмельницькій, Тернопільській, Полтавській областях. Вінниччина знову є беззаперечним лідером за обсягами вирощування коренеплодів ― валовий збір вже наближається до позначки 2,5 млн т. За лідером слідують Хмельниччина ― 1,8 млн т, Полтавщина та Тернопільщина із валовим збором по 1,4 млн т.

Найкращу урожайність «солодких коренів» зафіксовано на Херсонщині, де дощувальні зрошувальні машини забезпечили 739 ц/га цукрових буряків. Найкращі результати без зрошення отримали господарства в Львівській, Тернопільській, Хмельницькій областях ― 540-570 ц/га у заліковій вазі. Найгірші результати показали Харківська, Сумська, Кіровоградська, Полтавська області ― 350-390 ц/га.

Нагадаємо, за прогнозами асоціації, валовий збір цукрових буряків досягне 13,8-14 млн.

Agravery