Меню

ПАТ «Аграрний фонд» планує закупити 1 млн тонн зерна

ПАТ «Аграрний фонд» планує закупити 1 млн тонн зерна врожаю 2018 року. Про це голова правління Товариства Андрій Радченко розповів в інтерв'ю виданню «Деньги.ua».

«Традиційно, внутрішній ринок споживання продовольчого зерна - близько 5 млн тонн. Ми, відповідно, утримуємо близько 20% ринку внутрішнього споживання зерна. Тому в наших планах - законтрактувати до мільйона тонн продовольчого зерна пшениці 2 та 3 класу. А також всі наші супутні культури - гречка, овес, кукурудза - те, з чого ми потім робимо крупи», - розповів Андрій Радченко.

Керівник підприємства також зазначив, що у аграріїв зростає рівень довіри до Товариства, отже, і збільшується кількість форвардних контрактів, укладених між агровиробниками та ПАТ «Аграрний фонд».

«Протягом трьох років Аграрний фонд вдало працює за форвардною програмою - багато фермерських господарств з задоволенням нею користуються. Щороку зростає кількість малих та середніх фермерських господарств серед наших клієнтів. Раніше їм здавалося, що Аграрний фонд - це «чорний ящик», и вони боялися сюди приходити, але сьогодні фермери з задоволенням співпрацюють з нами», - додав керівник підприємства.

Голова правління зазначив, що форвардні програми Аграрного фонду - це «суттєвий ресурс для збільшення виробництва зерна в Україні»: «Ми підрахували, що обсяги фінансування Аграрним фондом агровиробників шляхом форвардних програм складає близько 25-30% від загального обсягу банківського кредитування в Україні».

Нагадаємо, що в жовтні ПАТ «Аграрний фонд» розпочав форвардну програму закупівлі зерна врожаю 2018 року. Зокрема, планується закупити більше мільйона тонн зерна: 700 тис. тонн пшениці, 200 тис. тонн кукурудзи, 50 тис. тонн ячменю, 30 тис. тонн жита, 10 тис. тонн гречки, 10 тис. тонн вівса, 10 тис. тонн гороху жовтого.

За попереднім оцінками, загальна сума, на яку ПАТ «Аграрний фонд» планує профінансувати агровиробників, має скласти 3,1 млрд грн.

Прес-служба ПАТ «Аграрний фонд»