Меню

Аграрний фонд - надійний партнер, з яким приємно працювати. Програма «Колос». Українське радіо

ПАТ «Аграрний фонд» оголосив про початок весняної кампанії форвардної програми 2017 року. Кореспондент Українського радіо з'ясовував, чи допомагають сільгоспвиробникам форвардні контракти від Аграрного фонду, і наскільки дієвою є ця система підтримки сільгоспвиробників.

Торік ПАТ «Аграрний фонд» профінансував агровиробників на 1,5 млрд грн, проінформував голова правління Товариства Андрій Радченко. Перевага надавалась малим і середнім сільськогосподарським господарствам. Цього року тенденція збережеться. Також передбачається збільшення фінансування на укладання форвардних контрактів, наголошує директор департаменту малого та середнього бізнесу ПАТ «Аграрний фонд» Юрій Меленчук.

Юрій Меленчук: Під час форвардної програми ми плануємо проавансувати аграріїв на суму близько 1,7 млрд грн. Ми готові розглядати пропозиції від малих і середніх агропідприємств і збільшувати їх кількість. Тому ми готові під час весняної форвардної програми контрактувати саме на цю суму.

Журналіст: За якою ціною буде відбуватись форвард? Хто формує ціну?

Юрій Меленчук: Під час остаточного розрахунку ціна буде ринковою, яка склалася на даний момент на ринку. На сьогодні ми виходимо з розрахунків, що ціна на пшеницю 2 класу складає 4600 грн, на пшеницю 3 класу - 4500 грн.

Журналіст: Яка може бути передоплата?

Юрій Меленчук: Обсяг попередньої оплати буде складати 65% від загальної вартості продукції.

Журналіст: Ті договори які були укладені раніше, гроші вже пішли до аграріїв чи ні?

Юрій Меленчук: ПАТ «Аграрний фонд» оперативно приймає рішення щодо співпраці протягом тижня. І після підписання біржового договору ПАТ «Аграрний фонд» перераховує кошти протягом п'яти календарних днів. Тобто, процедура - це наш плюс, процедура швидка.

Журналіст: Чи влаштовують сільгоспвиробників такі умови? Чи вчасно розраховується Аграрний фонд за поставлене зерно? Відповідає на ці питання директор агротовариства з Чернігівської області Геннадій Штанько.

Геннадій Штанько: З аграрним фондом ми працюємо протягом 2014-2016 рр. З Аграрним фондом у нас було укладено ряд біржових договорів на поставку зерна пшениці та гречки. В 2014 році - 3 контракти, в 2015 році - 4 контракти, в 2016 - теж на три контракти. І по гречці ми уклали контракт на 1100 тонн. Свої зобов'язання ми виконали. Завдяки співпраці з Аграрним фондом ми маємо змогу забезпечити себе обіговими коштами. У них диференційований підхід до сільгоспвиробників, нам подобається з ними працювати, тому така підстраховка для нашого підприємства на даному етапі є гарною можливістю для ефективного господарювання.

Журналіст: Ціна на зерно вас влаштовує?

Геннадій Штанько: Ціни у них конкурентні, біржові. Ціна ставиться по минулому року, але розрахунок іде з ціни на то число, коли ми закриваємо той біржовий контракт.

Журналіст: Які площі гречки ви вирощуєте? І чи вигідна ціна на гречку в цих умовах?

Геннадій Штанько: Вигідна. Ціна на гречку зараз висока.

Журналіст: Скільки у вас гектарів?

Геннадій Штанько: В минулому році це була тисяча гектарів.

Журналіст: А як ви її реалізували? Всю через Аграрний фонд?

Геннадій Штанько: Всю через Аграрний фонд.

Журналіст: І за якою ціною?

Геннадій Штанько: 16 грн за кілограм. Це була біржова ціна, яка на той момент склалася в державі. При співпраці з Аграрний фондом немає такого, що ціна занижується. От на весняний контракт пшениця зараз також 4500 грн. Якщо буде 4700 - вони (Аграрний фонд) будуть ставити 4700 грн за тонну пшениці.

Журналіст: Тобто, якщо на біржі буде 4700, то і вони піднімуть?

Геннадій Штанько: Так.

Журналіст: Вас влаштовує така ціна?

Геннадій Штанько: Звичайно, влаштовує.

Журналіст: В цьому році ви будете знову співпрацювати з Аграрний фондом?

Геннадій Штанько: Ми вже законтрактовані з ними.

Журналіст: Що ви уклали?

Геннадій Штанько: На 4 тис. тонн пшениці. Думаємо ще добавити гречку.

Журналіст: Ви вже аванс якийсь отримали?

Геннадій Штанько: Так ми отримали вже кошти.

Журналіст: Отримали і вже мабуть використали. А що, посівна, вже в повному розпалі у вашому хазяйстві?

Геннадій Штанько: Озима пшениця сіється восени. І ми на посівну отримали кошти.

Журналіст: Вони вам дали аванс і ви тепер починаєте працювати по програмі?

Геннадій Штанько: Так ми підготовлені, у нас все є. Аграрний фонд - надійний партнер. Кошти - вчасно. Немає ніяких підводних течій, все відкрито, з ними приємно працювати.

Програма «Колос», Українське радіо, журналіст Володимир Пищик

Як повідомлялося раніше, ПАТ «Аграрний фонд» планує закупити за програмою форвардних контрактів врожаю 2017 року 760 тис. тонн зерна.

Мінімальні обсяги партії для пшениці - 100 тонн.

Розмір попередньої оплати встановлюється рішенням Комісії з ризиків ПАТ «Аграрний фонд» у відповідності до системи оцінки клієнтів, але не перевищує 65% від загальної вартості поставки за договором.

З повним переліком документів, необхідних для укладання договору з ПАТ «Аграрний фонд», можна ознайомитись в розділі "Весняний форвард 2017".