Меню

ПАТ «Аграрний фонд» ініціювало досудове розслідування за недопоставку зерна

У зв'язку з низкою публікацій, які з'явилися в окремих засобах масової інформації, що містять неправдиву та викривлену інформацію про діяльність ПАТ «Аграрний фонд», прес-служба уповноважена надати наступне роз'яснення:

ПАТ «Аграрний фонд» ще у вересні минулого року з власної ініціативи звернулося з заявою до правоохоронних органів та ініціювало досудове розслідування з приводу недопоставки зерна компанією «Сім Інвестторг». Сума збитків, які ТОВ «Сім Інвестторг» завдало державі в особі ПАТ «Аграрний фонд», - 4,8 млн грн.

В ПАТ «Аграрний фонд», як тільки стали відомі факти недопоставки з боку ТОВ «Сім Інвестторг» відповідно до регламенту, прийнятого в компанії, самостійно ініціювали службове розслідування. Варто зазначити, що ПАТ «Аграрний фонд» активно співпрацює з правоохоронними органами при виявленні фактів будь-яких порушень. Як результат - відсоток неповернення кредитів останні два роки після введення додаткових контрольних процедур, ініційованих новим керівництвом, коливається у межах від 0,5% до 1,5% -- що є найнижчим показником у галузі.

В квітні 2016 року між ПАТ «Аграрний фонд» та ТОВ «Сім Інвестторг» був укладений договір купівлі-продажу 2,5 тис. тонн пшениці 2 класу врожаю 2015 року на загальну суму 10,875 млн грн. ПАТ «Аграрний фонд» перерахувало зазначену суму на рахунки ТОВ «Сім Інвестторг», однак компанія виконала умови договору частково, поставивши замість 2,5 тис. тонн зерна лише 1,38 тис. тонн зерна, заборгувавши, таким чином, як вже зазначено, 4,8 млн грн.

З метою захисту своїх порушених прав, ПАТ «Аграрний фонд» було подано заяву до Департаменту захисту економіки Національної поліції України щодо внесення до ЄРДР відомостей про вчинення посадовими особами ТОВ «Сім Інвестторг» кримінального правопорушення. Дану заяву було передано за належністю до ГУ НП у Львівській області, оскільки на той момент ТОВ «Сім Інвестторг» було зареєстроване у Львівській області.

За результатами розгляду заяви ПАТ «Аграрний фонд» Личаківським ВП ГУ Національної поліції України у Львівській області до ЄРДР було внесене кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 190 КК України, у якому на даний час здійснюється досудове розслідування.

Крім того, про неправомірні дії посадових осіб ТОВ «Сім Інвестторг», ПАТ «Аграрний фонд» було повідомлено УСБУ у Львівській області.

У свою чергу ТОВ «Сім Інвестторг», з метою уникнення відповідальності за невиконання договору та розтрату коштів ПАТ «Аграрний фонд», змінило місцезнаходження товариства та його найменування, зареєструвавши його у Донецькій області під назвою ТОВ «Крамат ЛТД».

Після цього ПАТ «Аграрний фонд» з метою захисту своїх праві було подано позовну заяву до Господарського суду Донецької області про стягнення з ТОВ «Сім Інвестторг» коштів у сумі 5,7 млн грн з урахуванням штрафних санкцій, розгляд якої на даний час триває.

Наголошуємо, що ПАТ «Аграрний фонд» - державне підприємство, яке в своїй діяльності сповідує принципи відкритості та прозорості та працює виключно на ринкових засадах. Товариство є одним з найприбутковіших державних підприємств в сфері АПК, що перерахувало за результатами 2015 фінансового року 333,2 млн грн дивідендів до Державного бюджету України. Нульова толерантність до найменших корупційних порушень - є одним з головних принципів діяльності компанії.

Прес-служба ПАТ «Аграрний фонд»