Меню

Наявність власних борошномельних потужностей збільшить прибутковість Аграрного фонду – Радченко

Наявність власних борошномельних потужностей суттєво вплине на прибутковість ПАТ «Аграрний фонд». Про це голова правління ПАТ «Аграрний фонд» Андрій Радченко заявив в інтерв'ю тижневику «Дзеркало тижня».

«Для ПАТ «Аграрний фонд», який є великим гравцем на ринку борошна, такі потужності (власні борошномельні підприємства) життєво необхідні. Через їх відсутність ми зазнаємо втрат, точніше, втрати несе держава як наш акціонер. Ми втрачаємо гроші на зберіганні, переробці, переміщенні в процесі формування помольної партії. І це тільки офіційні втрати, а скільки випадків недружнього ставлення з боку партнерів, наприклад, коли приватне підприємство не віддавало нам частину продукції», - зазначив голова правління.

Андрій Радченко також зауважив, що держава могла б більш ефективно розпоряджатись власними підприємствами і частина з них могла б бути передана в управління ПАТ «Аграрний фонд».

«І ще одна особливість управління в українському держсекторі - у Мінагропроду в прямому підпорядкуванні перебувають 8 держпідприємств комбінатів хлібопродуктів (КХП), які використовуються в найкращому разі як елеватори. Ще один КХП підпорядкований Держрезерву, який його взагалі ніяк не використовує. Навіть у Державної продовольчої зернової корпорації, яка займається експортом і не повинна працювати на внутрішньому ринку, такі потужності є. До ДПЗКУ від ДАК «Хліб України» перейшло 12 комбінатів хлібопродуктів. Ще два залишилися від ДАКу. При цьому на деяких із цих підприємств ми єдині клієнти, у Дунаївцях, наприклад, переробляємо 100% їхнього завантаження, у Новопокрівцях - 30%», - розповів керівник Товариства.

Що стосується питання приватизації ПАТ «Аграрний фонд», Андрій Радченко зауважив, що перш ніж виставляти Товариство на приватизацію, варто було б збільшити його капіталізацію і зробити привабливим для інвесторів.

«Коли держава створювала компанію, вона влила 5 млрд грн. Наші активи - ліквідність - це 3,5 млрд грн. Чи є сенс її приватизувати, щоб одержати гарантований збиток? Запитання риторичне. Інша річ - капіталізувати компанію та продати вже цілісний бізнес… Давайте розвивати державну компанію - і в міру її розвитку вона стане цікава інвесторам», - додав Андрій Радченко.

Прес-служба ПАТ «Аграрний фонд»