Меню

Аграрний фонд планує змінити систему роботи зі страховими компаніями

Для поліпшення роботи з сільгоспвиробниками ПАТ «Аграрний фонд» планує змінити систему роботи із страховими компаніями.

Про це т.в.о. голови правління ПАТ «Аграрний фонд» Андрій Радченко заявив в інтерв'ю журналу «Компаньйон».

Зокрема Аграрний фонд змінює непрозорі та неефективні умови, за якими попереднє керівництво фонду працювало зі страховими компаніями. Угоди зі страховими компаніями, які існували, піддавали ризику сам Аграрний фонд, як вигодонабувача, та покладали додаткові витрати на сільгоспвиробника у разі настання страхового випадку.

«Попереднім керівництвом були визначені три невеликі компанії - «Фініст», «Здорово» та «Укрінстрах». Співробітництво з ними на попередніх умовах призупинено. Ми запускаємо інший процес. Хочу зустрітися з європейськими перестрахуючими компаніями, щоб вони на основі своїх даних про ринок, вибрали тих, кого з вітчизняних страховиків вони готові перестрахувати», - сказав Радченко.

Андрій Радченко зазначив, що фонд буде співпрацювати з тими страховими компаніями, чиї ризики погодяться перестрахувати іноземні страхові компанії.

«На ринку України працює близько 20 гравців, які мають ліцензію на страхування сільськогосподарських ризиків. Але перестрахувальники готові співпрацювати не з усіма. Ми залишимо тільки тих, чиї ризики будуть перестраховані, навіть якщо мова йтиме про 5-6 компаній. Як тільки визначимо правила з європейськими перестрахувальниками, зробимо публічний конкурс і будемо рекомендувати сільгоспвиробникам страхуватись у них», - сказав Радченко.

Керівник фонду зазначив, що ліміт відповідальності для кожної української компанії Аграрний фонд буде рахувати самостійно на основі даних фінансової звітності страхових компаній та методики, що буде затверджена умовами конкурсу.

Андрій Радченко додав, що така система є новою для Аграрного фонду: «Це те, чого раніше не було в компанії і ми хочемо впровадити. Буде зрозуміло, які саме компанії, наскільки ефективно і кого перестраховують».