Меню

В Україні немає дефіциту борошна, є лише підвищений попит на продукт – Андрій Радченко

Голова ПАТ «Аграрний фонд» Андрій Радченко спростував інформацію, що в країні нібито виникла ситуація з дефіцитом борошна, як про це раніше заявляли представники хлібопекарських підприємств.

«13 січня був підписаний Меморандум про співробітництво між Міністерством агрополітики і зернотрейдерами. Це допомогло стабілізувати експорт продовольчої пшениці і заспокоїло ринок щодо питання підвищенні цін. Але водночас, після цього в країні підвищився попит на муку, що і призвело до ажіотажу на ринку пекарів. Отже, у нас немає дефіциту борошна, є лише підвищений попит на цей продукт», - розповів Андрій Радченко в інтерв'ю «Контракти.ua».

За словами пана Радченка, з боку Аграрного фонду дійсно була певна затримка з продажем борошна, яка була пов'язана за зміною керівництва Фонду.

«Протягом декількох днів в Фонді відбувалася передача справ, проходило вивчення ситуації всередині компанії. На сьогодні всі питання вже вирішені і Аграрний фонд працює в повному обсязі і в звичайному режимі», - зазначив Андрій Радченко.

Голова Аграрного фонду також додав, що на сьогодні всі хлібопекарські підприємства, які хотіли купити муку у компанії, вже це зробили, зокрема, ПАТ «Київхліб».

«Хочу зазначити, що Аграрний фонд не припиняв поставки борошна для «Київхліба», виникла лише технічна затримка, яка була пов'язана зі зміною керівництва фонду, оскільки попередні очільники компанії здебільшого працювали в «ручному режимі» і в компанії не були налагоджені всі ринкові механізми», - зауважив Андрій Радченко.

Голова компанії також додав, що метою Аграрного фонду є укладання довгострокових контрактів з хлібопекарськими підприємствами: «Аграрний фонд буде переходити до довгострокових взаємовідносин, на рамочні контракти на рік зі зрозумілим графіком для всіх учасників ринку. Коли з хлібопекарськими компаніями будуть підписані контракти на рік, у нас не буде ні ажіотажу навколо борошна, ні його дефіциту».