Меню

Перевірка Аграрного фонду виявила зловживання на 2 млрд грн – Радченко

Внутрішня перевірка діяльності ПАТ «Аграрний фонд» виявила, що попереднє керівництво фонду використало не за призначенням 2 млрд грн, які належали до уставного фонду підприємства, що є кримінальним порушенням і зловживанням службовим становищем.

Про це в.о. голови, заступник голови ПАТ «Аграрний фонд» Андрій Радченко розказав в інтерв'ю телеканалу «Київ».

За словами Андрія Радченка, попереднє керівництво фонду розмістило ці гроші на депозитних рахунках банку, який згодом був признаний недієздатним і зараз знаходиться в процесі ліквідації.

«Аграрний Фонд був створений в 2013 році. Уставний фонд підприємства був 5 млрд грн. Наприкінці лютого - на початку березня 2014 року 2 млрд грн. з цього уставного фонду попередніми керівниками фонду були розміщені в «Брокбізнесбанку». Це виглядає як шахрайство. За декілька тижнів після цього розміщення, в «Брокбізнесбанк» була введена тимчасова адміністрація, а зараз банк перебуває в процесі ліквідації», - зазначив пан Радченко.

Андрій Радченко також додав, що депозити були оформлені вповноваженими особами ПАТ «Аграрний фонд» за 32 договорами, щоб обійти норми закону про акціонерні товариства і положення уставу щодо повноважень виконавчого органу.

Він також зазначив, що право розпоряджатися таким обсягом коштів належить до повноважень загальних зборів акціонерів, тобто, держави в особі Міністерства аграрної політики та продовольства України або Кабінету міністрів України.

Нагадаємо, що з січня 2013 по грудень 2014 року ПАТ «Аграрний фонд» очолював Олександр Кірюк, а його першим заступником був Ігор Виходець.

Андрій Радченко був призначений на посаду першого заступника голови правління ПАТ «Аграрний фонд» 21 січня 2015 року, а 9 лютого призначений в.о. голови правління ПАТ «Аграрний фонд».